Kreditai ir paskolos

Kreditai ir paskolos iš esmės yra panašūs, tačiau turi esminių skirtumų. Kreditais laikomos paskolos ir jų rūšys, kurios nėra didelės ir yra labiau orientuotos į smulkmeniškesnius dalykus, kai tuo tarpu paskolos gali apimti ir smulkius paskolinimus, ir stambius.

Kreditai

Kreditais laikomos paskolos iki kelių tūkstančių litų, kurios nereikalauja jokio užstato. Prieš keletą metų teisę teikti paskolas įgijo speciali greitųjų kreditų asociacija, kurią dabar sudaro daugybė kreditorių ir šie teikia kreditus internetu. Kreditai internetu turi savų privalumų, tokių kaip labai greitas suteikimo laikas ir galimybė gauti kreditą bedarbiui ir pan. Tačiau kreditai internetu turi ir savų minusų, pvz. jie turi labai trumpą grąžinimo laikotarpį ir net labai aukštas palūkanas, kurios skaičiuojamos ne metine norma, kaip tai įprasta paskoloms, tačiau mėnesine, o jei suma itin mažai, net dienine norma.

Paskolos

Paskolos gali būti tiek mažos sumos, tiek didelės, kas nėra būdinga kreditams. Paskolos yra skirstomos į keletą rūšių, tokių kaip – paskolos būstui, verslo paskolos, paskolos internetu ir panašiai. Visgi iš esmės visas paskolų rūšis gali suskirstyti į paskolas be užstato ir paskolos su užstatu. Pirmoji rūšis suteikiamo be jokių papildomų garantijų ir kreditoriui užtenka tik raštiško ir įteisinto pasižadėjimo, jog paskolą grąžinsite laiku. Visgi, kai paskolos suma peržengia tam tikrą ribą, jūs turi įkeisti savo valdomą  turtą, kuris lygus tam tikram visos paskolintos sumos procentui.