Paskola namui

Daugelis galvojame apie savo namus. Bet dažnai svajonės prasilenkia su realybe, dažniausia problema – pinigų stygius. Net ir tokiais sunkiais laikais susidaro įspūdis, jog bankai labai maloningai jums gali suteikti paskolą. Kur pasižiūri – viliojančios reklamos. Pavyzdžiui, žmogelis norėtų statytis namą, bet neturi sklypo. Bankas jam atsakytų, jog ne bėda, nes galima imti didesnę paskolą namui, tokiu atveju liktų pinigų ir sklypui įsigyti.

Be abejo, yra ir kiek šviesesnė pusė. Pavyzdžiui, imant paskolą iš „Swedbank“, AB.Palūkanos skaičiuojamos tik nuo paimtos paskolos dalies. Tai reiškia, jog jeigu turėsite banko sąskaitoje visą paskolą, o nusiimsite tiek pinigų, kiek reikia įgyvendinti darbams – tarkim per būtent tą mėnesį, kurį ir nusiimsite pinigų, tai palūkanas mokėsite tik už tą sumą, kurią nusiėmėte. Dar vienas geras dalykas – paskolų grąžinimo atidėjimai. Esant sunkiai situacijai, galima paprašyti banko atidėti paskolos mokėjimą vienam ar keletai mėnesių.

Derėtų pagalvoti ir apie paskolos ėmimo terminą. Daugelis žmonių pasiima paskolą namui statyti ir taip užsikrauna tą paskolą bent trisdešimčiai metų ant galvos. Tačiau, jeigu paskolos sutarties sąlygose nurodyta, kad bet kada galima grąžinti visą paskolos sumą be palūkanų, tikrai verta rizikuoti, nes negali žinoti, gal po dešimties metų ateis geresni laikai, ir galėsi atiduoti visą paskolos sumą?

Ir pabaigai, amžina dilema, kuri kyla, paėmus paskolą namui. Pigiau statytis namą, ar pirkti? Tai priklauso nuo daugumos faktorių. Pavyzdžiui, statant namą, jeigu darbų neatlikinės jokios firmos, o turėsite pažįstamų, kurie pagelbės, tikrai pigiau statytis namą. Kita vertus, jeigu reikės mokėti žvėriškus pinigus firmoms, prie to paties, dar pirkti sklypą, kuriame statyti namą, geriau net nesivarginti ir nusipirkti pastatytą namą, su sklypu.